Ogłoszenia duszpasterskie PDF Drukuj Email
Oceny: / 1488
KiepskiBardzo dobry 

                                             

                  

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

********************************************************************************************************************************************************************************************************************************************* 

             

                                                                         
 
 
 
 
 
 

4 Niedziela Wielkanocy (2018-04-22).

 

1.Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o powołania, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

2.Nieszpory dzisiaj o godzinie 17,30 podczas których będziemy się modlić o  święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne również z naszej parafii.

3.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek Uroczystość św. Wojciech biskupa i męczennika, patrona Polski, natomiast we wtorek Święto św. Marka -Ewangelisty. Pamiętajmy w modlitwie o  naszych księżach wikariuszach: Wojciechu i Marku,  którzy obchodzą swoje imieniny.

4.Zapraszamy na ostatnią już katechezę poświęconą chorobom duchowym , tym razem we wtorek po Mszy świętej wieczornej. Temat katechezy brzmi: „pycha”.

5.Młodzież gimnazjalną klas drugich przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę o godzinie 16,00 do świątyni.

6.Katechezy przedmałżeńskie w miesiącu maju będą głoszone w parafii św. Jana z Dukli w Przemyślu ul. Zaciszna 11. Pierwsze spotkanie 7 maja o godzinie 19,00 w kaplicy.

7.W najbliższą sobotę 28 kwietnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie -Łagiewnikach, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato będzie przewodniczył uroczystościom beatyfikacyjnym służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej, krakowskiej pielęgniarki.

8.Z prasy katolickiej mamy : Niedzielę, Gościa Niedzielnego,  Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek dobra, Naszą Arkę, Któż jak Bóg. W Niedzieli polecamy artykuł pt. W ciszy słychać najlepiej, czyli o zakonach klauzurowych. Zapraszamy do lektury.

9.Składamy podziękowanie za ofiarę na kwiaty do świątyni. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o taką ofiarę prosimy wiernych z ulicy Grunwaldzkiej 127 kl. 1,2,3.

10.      W najbliższą niedzielę członkowie Towarzystwa im. św. Brata Alberta będą zbierać dobrowolne ofiary dla potrzebujących.

11.      W minionym tygodniu zmarł w naszej parafii Ryszard Lenius, pomódlmy się w jego intencji: wieczne odpoczywanie...

    W intencji rodzin i ofiarodawców z ubiegłego tygodnia: Pod Twoją Obronę...Maryjo Królowo Polski módl się za nami.

 

 
 
 
 
 
 

 3 Niedziela Wielkanocy (2018-04-15).

 

1. Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się X  Tydzień Biblijny którego temat brzmi:”Jesteśmy napełnieni Duchem świętym „. Jest to zachęta do czytania i rozważania  Pisma świętego, a w tym roku jest proponowany List do Rzymian i Księga Przysłów. Nieszpory  dzisiaj o godzinie 17,30.

2. Przed świątynią wolontariusze Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa św. Łazarza z Jerozolimy- Stowarzyszenie Katolickie, zbierają dobrowolne ofiary na utworzenie przemyskiego hospicjum.

3. We wtorek spotkanie członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w sali św. Jana Pawła II o godzinie 19,00.

4. Kandydaci do bierzmowania z klas VII mają swoje spotkanie w środę o godzinie 16,00. W tym dniu podczas Mszy świętej wieczornej kolejna katecheza poświęcona chorobom duchowym której temat brzmi: „próżna chwała „.

5. Dwunasty Kongres Nauczycieli i Wychowawców w najbliższą sobotę, 21 kwietnia, w auli WSD w Przemyślu. Szczegóły na plakacie przed świątynią, natomiast  w zakrystii mamy kilka wolnych zaproszeń dla zainteresowanych.

6. Ruch Apostolstwa Młodzieży proponuje letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży „Wakacje z Bogiem”. Wszelkie informacje na tablicy ogłoszeń przed świątynią.

7. Rodziców dzieci z klas trzecich informujemy, że I Komunia święta dzieci będzie w 20 maja podczas Mszy świętej o godzinie 12,30, natomiast Msza święta dziękczynna dla dzieci z klas czwartych za pierwszy rok życia Sakramentami Pojednania i Eucharystii zostanie odprawiona w naszej świątyni dnia 27 maja o godzinie 12,30. Gdyby były jeszcze inne dzieci z parafii zainteresowane uroczystościami rocznicowymi to prosimy o kontakt z siostrą Maksymilianą, katechetką  klas czwartych.

8. Parafia OO. Franciszkanów z Przemyśla zaprasza na wieczór uwielbienia  dnia 21 kwietnia o godzinie 19,30.

9. Caritas Archidiecezji Przemyskiej  organizuje letni wypoczynek dla dzieci z rodzin będących w trudnej  sytuacji materialnej. W tym roku wypoczynek będzie organizowany w Szkole Podstawowej w Tryńczy i obejmuje dzieci w wieku 9-16 lat. Z jednej parafii może jechać maksymalnie 10 dzieci. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej do 10 maja włącznie.

10.      Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek dobra, Naszą Arkę, Rycerza Niepokalanej, Miłujcie się. W Niedzieli polecamy artykuł pt: Rzeźbiarz Bożego Objawienia, czyli o papieżu seniorze Benedykcie XVI. Zapraszamy do lektury.

11.      Składamy podziękowanie za ofiarę na kwiaty do świątyni. Bóg zapłać. Na sobotę o taką ofiarę prosimy wiernych z ulicy Grunwaldzkiej 125 kl. 3 i 4. Dziękujemy też siostrom z Róż: Matki Bożej Saletyńskiej, św. Jadwigi Królowej oraz św. Jadwigi Śląskiej za ofiary na świątynię. Bóg zapłać.

12.      Pomódlmy się w intencji rodzin i ofiarodawców z ubiegłego tygodnia. Pod Twoją Obronę...Maryjo Królowo Polski, módl się za nami.


 


 

2 Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego (2018-04-08).

 

1.Dzisiaj w naszej parafii Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15,00, później zmiana tajemnic. Informujemy też o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.

2.Dziś rozpoczyna się 74 Tydzień Miłosierdzia, którego temat brzmi:” Mocni w Duchu Świętym”.Przed świątynią ministranci i lektorzy zbierają dobrowolne ofiary na „Caritas”. Można dzisiaj  przynieść skarbonki wielkopostne.

3.Również dzisiaj o godzinie 14,00, na Placu Niepodległości w Przemyślu przy pomniku św. Jana Pawła II, odbędzie się Wielkanocny Taniec Uwielbienia. Zaproszeni są wszyscy, którzy pragną wielbić Boga tańcem.

4.W poniedziałek w kalendarzu liturgicznym Uroczystość Zwiastowania Pańskiego- Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.

5.We wtorek spotkanie członków Akcji Katolickiej w sali św. Jana Pawła II o g. 19,00.

6.W środę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI w świątyni o g. 16,00.

7.Również w środę wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godziny 7,30 -18,00. Czuwają siostry z Róży Matki Bożej Królowej Polski i świętej Jadwigi Królowej, natomiast wiernych zapraszamy do prywatnej adoracji. Nowenna do Matki Bożej z o godzinie 17,30, a  podczas Mszy świętej wieczornej kolejna katecheza poświęcona chorobom duchowym, której temat brzmi: ”acedia”.

8.W piątek (13.04) o godzinie 16,00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej i ich rodziców.

9.W niedzielę ( 15.04)  przed naszą świątynią wolontariusze Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa św. Łazarza z Jerozolimy- Stowarzyszenie Katolickie, będą zbierać dobrowolne ofiary na utworzenie Centrum Hispicyjnego BETANIA przy ulicy Słowackiego 85 w Przemyślu. Za ofiarowane datki będą wręczać żonkila, który jest międzynarodowym symbolem nadziei.

10.      Caritas Archidiecezji Przemyskiej organizuje wakacyjną Akcję Kolonijną dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. W tym roku kolonie letnie będą się odbywać w Szkole Podstawowej w Tryńczy. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej do 10 maja włącznie. Każda parafia może zgłosić maksymalnie 10 dzieci.

11.      Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu organizuje pielgrzymkę na I Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu „MARGARETKA” do Niepokalanowa w dniu 28 kwietnia 2018 roku . Koszt 70 zł, zapisy  do 20 kwietnia włącznie.

12.      Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek dobra, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Naszą Arkę.   Temat Niedzieli brzmi: „Niedziela Miłosierdzia Bożego”. Zapraszamy do lektury.

13.      Składamy podziękowanie za ofiarę na kwiaty do świątyni. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o taką ofiarę prosimy wiernych z ulicy Grunwaldzkiej 125 kl. 1 i 2. Taca dzisiejsza na potrzeby świątyni.

14.      W minionym tygodniu zmarli w naszej parafii Jan Dańczak oraz Stanisław Kasperski pomódlmy się w ich  intencji: wieczne odpoczywanie...W intencji rodzin i ofiarodawców z ubiegłego tygodnia: Pod Twoją Obronę...Maryjo Królowo Polski, módl się za nami.

   
  

                                                               Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy (2018-04-02).

 

1.  Rozpoczynamy tzw. biały tydzień- oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2.  W środę zapraszamy na kolejną katechezę poświęconą chorobom duchowym podczas Mszy świętej wieczornej. Temat” Smutek”.

3.  W pierwszy czwartek miesiąca odwiedzimy chorych w domach od godziny 15,00.

4.  W pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi od godziny 16,00.

5.  W sobotę oprawę liturgiczną wieczornej Mszy świętej przygotuje Grupa Krwi Chrystusa, natomiast adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 20,00-21,00 przygotują i poprowadzą bracia  z Róży św. Maksymiliana i św. Stanisława biskupa.

6.  W najbliższą niedzielę nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15,00, później zmiana tajemnic. Diecezjalna intencja różańcowa brzmi: Za proszących nas o modlitwę. W tym dniu można   przynieść skarbonki wielkopostne. Przed świątynią ministranci i lektorzy będą zbierać dobrowolne ofiary do puszek w trwającym Tygodniu Miłosierdzia. W parafii Bożego Miłosierdzia odpust.

7.  Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego ,Drogę, Promyczek dobra, Naszą Arkę,  Rycerza Niepokalanej.  Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

8.  Składamy podziękowanie za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o taką ofiarę na kwiaty do świątyni prosimy wiernych z ulicy Grunwaldzkiej 121 kl. 15 i 16.Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomagali przy wystroju Ciemnicy i Grobu Pańskiego, posługiwali podczas Liturgii i wykonywali inne czynności podczas Triduum Paschalnego. Bóg zapłać.

9.  W minionym tygodniu zmarła Władysława Długosz, pomódlmy się w jej intencji: wieczne odpoczywanie...

    Pomódlmy się w intencji rodzin i ofiarodawców z minionego tygodnia: Pod Twoja Obronę...Maryjo Królowo Polski módl się za nami.

                         

 


Zmieniony ( 21.04.2018. )
 
 
up
up