Ogłoszenia duszpasterskie PDF Drukuj Email
Oceny: / 1436
KiepskiBardzo dobry 

                                             

                  

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

********************************************************************************************************************************************************************************************************************************************* 

             

                                                                            
  
 

 

Program Misji Parafialnych w zakładce „Aktualności”

 

  Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu (2018-02-18). 

1.          Kontynuujemy misje parafialne, dzisiaj nauki są głoszone na każdej Mszy świętej. O godzinie 17,00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W poniedziałek i wtorek nauki ogólne dla wszystkich o godzinie 18,00. Natomiast  w poniedziałek i wtorek do południa swoje spotkania mają dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 16 według podanego programu. Zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w swoich naukach misyjnych, rodziców , wychowawców i opiekunów prosimy o przypomnienie i zachętę. Zakończenie misji parafialnych we wtorek podczas Mszy świętej o godzinie 18,00 i przy krzyżu misyjnym.

 

2.          Przed świątynią ministranci i lektorzy rozdają skarbonki wielkopostne, do których zbieramy ofiary z tego co jest dozwolone a z czego zrezygnowaliśmy w Wielkim Poście z miłości do Pana Boga i bliźniego. Przyniesiemy je do świątyni jako dar w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

 

3.          Koło Przewodników Turystycznych działające w Polskim Towarzystwie Turystyczno - Krajoznawczym im. dr. M. Orłowicza w Przemyślu zaprasza w środę (21 lutego) do zwiedzania Klasztoru Karmelitów i Sióstr Karmelitanek Bosych. Czas zwiedzania około 2 godzin. Szczegóły na plakacie przed świątynią.

 

4.          Ks. Mieczysław Rusin – Proboszcz Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu zaprasza na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy czwartek 22 lutego. Rozpoczęcie o godzinie 19,00 na placu obok Archikatedry, zakończenie przy Krzyżu Zawierzenia na przemyskim Wzgórzu.

 

5.          W piątek w parafii Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie: dla dorosłych o 7,30 i 17,30, natomiast dla dzieci  i młodzieży o godzinie 16,00. Zapraszamy do uczestnictwa.

 

6.          Informujemy młodzież, że już można się zapisywać na Spotkania Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej, które odbędzie się w dniach 23-25 marca w Radymnie. Zapisy i informacje na stronie internetowej mlodzież.przemyska.pl. W naszej parafii zapisy i informacja u ks. Wojciecha.

 

7.          Składamy podziękowanie za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o taką ofiarę prosimy wiernych z ulic: Grunwaldzkiej 131,139,139a,123, 117, oraz Rzecznej domy prywatne.

 

8.          Z prasy katolickiej mamy: Niedziele, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek dobra, Naszą Arkę, Cuda i łaski Boże, Posłaniec Królowej, Miłujcie się, Bez toastu, Drogę. Zapraszamy do lektury.

 

9.          W minionym tygodniu zmarł w naszej parafii Józef Wilk, pomódlmy się w jego intencji: wieczne odpoczywanie...

W intencji owoców misji parafialnych, rodzin i ofiarodawców z ubiegłego tygodnia: Pod Twoja Obronę ...Maryjo Królowo Polski módl się za nami.  

 

 

 

 

 

 

Niedziela 6 zwykła (2018-02-11).

 

1.Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W parafii w tej intencji będziemy się modlić podczas Mszy świętej o godzinie 12,30 oraz podczas nieszporów  o godzinie 17,30.

 

2.Również dzisiaj  rozpoczyna się Tydzień  Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i modlitwy w intencji uzależnionych. Można się też zapisać do  Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, deklaracje są wyłożone na stoliku za ławkami.

 

3.Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie o uproszenie dobrych owoców misji parafialnych w poniedziałek  po Mszy świętej wieczornej. Na powyższe nabożeństwo zapraszamy wszystkich chętnych.

 

4.We wtorek spotkanie członków Akcji Katolickiej w sali św. Jana Pawła II o godzinie 19,00. 

 

5.W środę rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę , pokutne uczynki oraz czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Msze święte w naszej świątyni będą sprawowane o godzinie 6,30  9,00 16,00  18,00. Na każdej Mszy świętej będzie posypanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły czyli jakościowy i ilościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60.

6.W środę popielcową w naszej parafii w tym roku rozpoczynamy Misje Parafialne, które będą trwały do wtorku . Dzieci szkolne w ramach misji będą miały również swoje nauki. Prowadzić je będą kapłani naszej Archidiecezji Ks. Antoni i Jacek Michno. Oto program:.... Powyższy program jest umieszczony w gablotach przed świątynią,  na stronie internetowej parafii a także  jest dzisiaj  rozdawany przed świątynią przez ministrantów i lektorów. Prosimy aby taki program znalazł się w każdym domu i zapraszamy do udziału w tych ćwiczeniach duchowych.

 

7.Składamy podziękowanie za ofiarę na kwiaty do świątyni. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o taką ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu prosimy wiernych z ulic: Węgierskiej numery nieparzyste, Dynowskiej, Dubieckiej, Ostrowskiej, Browarnej. Dziękujemy siostrom z Róży: M.B. Saletyńskiej, M.B. Królowej Polski, św. Anny, M.B. Fatimskiej oraz braciom z róży św. Stanisława bpa za ofiary na świątynię. Bóg zapłać. Dzisiejsza taca na potrzeby parafii.

 

8.Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Promyczek dobra, Cuda i łaski Boże, Rycerza Niepokalanej. Zapraszamy do lektury.

 

9.W minionym tygodniu zmarli w naszej parafii: Bronisław Osiadacz i Rozalia Galanty, pomódlmy się w ich intencji;  wieczne odpoczywanie...

 

     Pomódlmy się w intencji Misji Parafialnych, w intencji chorych, o trzeźwość w naszej parafii  i ofiarodawców z minionego tygodnia: Pod Twoją Obronę...Maryjo Królowo Polski, módl się za nami.

 5 Niedziela zwykła (2018-02-04).

 

1. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godzinie 17,00, później zmiana tajemnic.

2.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspomnienia: w poniedziałek św. Agaty; we wtorek św. Pawła Miki i Towarzyszy; w sobotę św. Scholastyki – dziewicy.

3.W  czwartek, 8 lutego,  o godzinie 18,00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji ks. Adama Michalskiego (pierwszego proboszcza naszej parafii) w 19 rocznicę jego śmierci.

4.W najbliższą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych. W naszej parafii w intencji chorych będziemy się modlić podczas Mszy świętej o godzinie 12,30, na którą chorych ( jeżeli oczywiście mogą) zapraszamy.

5. Również w niedzielę, 11 lutego, na Mszy Świętej o godzinie 11 odbędzie się poświęcenie książeczek do nabożeństwa. Zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców.  

6.Prezydent Miasta Przemyśla i Zarząd Oddziału Związku Sybiraków w Przemyślu zapraszają Sybiraków z Rodzinami oraz mieszkańców miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego na uroczystość religijno-patriotyczną upamiętniającą 78.  rocznicę deportacji Polaków na Sybir. Uroczystość „ Zapal znicz wywiezionym” rozpocznie się Mszą świętą w dniu 11 lutego  2018 roku (niedziela) o godzinie 10,00 w kościele św. Trójcy w Przemyślu. Dalsza część uroczystości odbędzie się na nieczynnej rampie kolejowej na Bakończycach.

7.Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Promyczek dobra, Posłaniec Królowej , Drogę, Rycerza Niepokalanej. Mamy też czasopismo „Nasz Przemyśl"- wydanie specjalne poświęcone Arcybiskupowi Ignacemu Tokarczukowi w 100 rocznice jego urodzin, w cenie 4 zł. Zapraszamy do lektury.

8.Składamy podziękowanie za ofiarę na kwiaty do świątyni. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o taką ofiarę prosimy wiernych z ulicy Skrzetuskiego i Wołodyjowskiego. Dziękujemy też siostrom z Róży bł. Salomei za ofiarę na świątynię. Bóg zapłać.

9.W minionym tygodniu zmarł w naszej parafii Tadeusz Zimoń, pomódlmy się w jego intencji: wieczne odpoczywanie...

W intencji misji parafialnych, dzieci i młodzieży o bezpieczne ferie oraz ofiarodawców z ubiegłego tygodnia: Pod Twoją Obronę...Maryjo Królowo Polski, módl się za nami.

 4 Niedziela zwykła  (2018-01-28).

 

1. Nieszpory dzisiaj o godzinie 17,30.

2. Dzisiaj spotkanie opłatkowe dla członków Rady parafialnej, Róż różańcowych, Akcji Katolickiej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Spotkanie odbędzie się w sali św. Jana Pawła II o godzinie 16,00. Zapraszamy.

3. Od poniedziałku przez najbliższe dwa tygodnie z racji trwających ferii zimowych w naszej świątyni w dni powszednie nie będzie Mszy świętej o godzinie 7,00.

4. W czwartek odwiedzimy chorych w domach od godziny 15,00.

5. W piątek (2.II) Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte w naszej świątyni będą sprawowane o godzinie 6,30; 9,00; 16,00; 18,00. Na każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic. Z racji pierwszego piątku miesiąca w tym dniu  możliwość spowiedzi  pół godziny przed każdą Mszą świętą. Również w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski Abp Adam Szal. Taca  na potrzeby zakonów klauzurowych.

6. W sobotę oprawę liturgiczną Mszy świętej wieczornej przygotuje Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca, natomiast adorację  od godziny 20,00-21,00 przygotują i poprowadzą siostry z róży św. Zofii i św. Urszuli Ledóchowskiej.

7. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godzinie 17,00, później zmiana tajemnic. Diecezjalna  intencja  różańcowa brzmi: O zdrowie dla chorych, ulgę dla cierpiących i dobrą śmierć dla konających.

8. W ubiegły czwartek zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Na 1890 domów odwiedziliśmy 1306, natomiast nie byliśmy w 584 domach. W tej liczbie są ujęci: nieobecni, ci co sobie nie życzyli, puste mieszkania oraz inne religie czy wyznania. Zauważyliśmy, że w parafii jest dużo osób starszych, w związku z czym zachęcamy, abyśmy nie byli obojętni na ich los, zwłaszcza gdy ci ludzie są sami i potrzebują  pomocy. Informujemy, że w każdy pierwszy czwartek miesiąca chodzimy po parafii z posługą sakramentalną do starszych i chorych,  wystarczy zadzwonić i podać adres takiej osoby. Osoby, które maja problem ze słuchem informujemy, że mogą się wyspowiadać w zakrystii, wystarczy powiedzieć tylko kapłanowi. Kilka propozycji odnośnie spraw parafialnych, w tym zakupu nowych organów do świątyni przedyskutujemy z Radą parafialną  i podejmiemy decyzję . Dziękujemy tym wszystkim , którzy przyjęli nas w swoich domach, za wspólną modlitwę oraz ofiary złożone na zakup organów i z racji kolędy. Bóg zapłać.

9. Katechezy przedmałżeńskie w miesiącu lutym będą głoszone w Archikatedrze w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 19,00. Pierwsze spotkanie 5 lutego.

10.Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Promyczek dobra, Posłaniec Królowej , Rycerza Niepokalanej. Zapraszamy do lektury.

11.Składamy podziękowanie za ofiarę na kwiaty do świątyni. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o taką ofiarę prosimy wiernych z ulicy: Bełwińskiej, Zagłoby i Radosnej oraz z części Węgierskiej między tymi ulicami.

12W minionym tygodniu zmarli w naszej parafii Dariusz Skowron i Genowefa Szybiak, pomódlmy się w ich intencji: wieczne odpoczywanie...

     W intencji misji parafialnych , dzieci i młodzieży o bezpieczne ferie oraz ofiarodawców  z ubiegłego tygodnia: Pod Twoją Obronę...Maryjo Królowo Polski, módl się za nami.

.


 

 


Zmieniony ( 17.02.2018. )
 
 
up
up